اخبار و رویدادها

افتتاح موزه فرش تبریز تا سال ۱۴۰۴

احمد حمزه زاده
زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: پروژه موزه فرش تبریز تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تکمیل آن حداقل 2 تا 3 سال زمان می‌برد.

احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت راه اندازی موزه فرش تبریز گفت: خوشبختانه در سفر هیأت دولت موزه فرش به عنوان یکی از پروژه‌های اصلی استان مصوب شد و تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: اعتبار خوبی از محل اعتبارات سفر به این پروژه تخصیص داده شده که فعلاً 50 میلیارد تومان است. به محض ابلاغ تخصیص ما کارهای عمرانی را شروع می‌کنیم، البته با توجه به شرایط سرما، فصل فعالیت‌های عمرانی تبریز به بعد از نوروز موکول می‌شود.

حمزه زاده با بیان این‌که تکمیل پروژه موزه فرش حداقل 2 تا 3 سال زمان می‌برد، افزود:این پروژه 12 هزار متر مربع اعیانی دارد و 30 هزار متر مربع آن باقی است، قرار است در این موزه فرش‌های قدیمی، آموزش فرش، طراحی فرش و کل مراحل تولید فرش به نمایش گذاشته شود.

منبع: برنا

همچنین بخوانید : فرش ایرانی به کام کپی‌کاران بین‌المللی

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/8812

مطالب مرتبط

احیای صنعت “فرش دستباف ایرانی” نیازمند حضور دانش‌‌ بنیان‌‌ها

اعظم قهرمانی

روند تولید فرش دستباف در آذربایجان غربی

اعظم قهرمانی

چهاردهمین المپیاد کشوری فرش دستباف در تهران برگزار می شود

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید