Image default
اخبار و رویدادها

احیای فرش اعتماد قزوین در دستور کار مسئولان

زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

استاندار قزوین در خصوص چگونگی روند احیای فرش اعتماد قزوین اظهار کرد: میراث فرهنگی و صمت پیگیر احیا برند کهن فرش قزوین هستند. ولی این موضوع باید به دست خود صنعتگران اتفاق بیفتد و دولت در این مسیر حمایت و تسهیل‌گری خواهد کرد.

محمدمهدی اعلایی عصر دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش قزوین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برپایی نمایشگاه در تمامی صنایع می‌تواند در راستای حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده ظرفیت‌سازی کند. نمایشگاه فرش در استان هم با همین رویکرد برگزار شده است.

وی افزود: فرش در ایران هم به دلیل خاستگاه جغرافیایی خود که در دنیا حرف برای گفتن دارد و هم بابت ظرفیت اشتغال باید احیا شود. باید بتوان زمینه افزایش درآمد، اشتغال و صادرات آن را فراهم کرد.

استاندار قزوین عنوان کرد: استان قزوین پیشینه خوبی در تولید فرش دارد و ارتقای سطح تولید آن می‌تواند باعث تقویت اقتصادی استان شود و دولت در این مسیر تولیدکنندگان را حمایت خواهد کرد.

وی در خصوص چگونگی روند احیای فرش اعتماد قزوین اظهار کرد: میراث فرهنگی و صمت پیگیر احیا برند کهن فرش قزوین هستند. ولی این موضوع باید به دست خود صنعتگران اتفاق بیفتد و دولت در این مسیر حمایت و تسهیلگری خواهد کرد.

این مسئول بیان کرد: دولت سیزدهم در زمینه تولید فرش در راستای مشاغل خانگی اعتبارات خوبی را در نظر گرفته است. و آماده پرداخت تسهیلات در این زمینه هستیم.

اعلایی در پایان گفت: استقبال از این نمایشگاه خوب است و نشان می‌دهد که تولیدکنندگان و عرضه کنندگان فرش به بازار قزوین حس خوبی دارند.

منبع: ایسنا

همچنین بخوانید : بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/7954

مطالب مرتبط

موزه فرش تعطیل شد

اعظم قهرمانی

صادرات ۴ فرش دستباف به مساحت ۲ هزار متر مربع به امارات

اعظم قهرمانی

چهاردهمین المپیاد علمی فرش دستباف در لواسان برگزار می شود

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید