Image default
اخبار و رویدادها

چهل و پنج هزار متر مربع فرش دستباف در خراسان‌ جنوبی تولید شد

زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

محمد حسن کامیابی مسک با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون حدود ۴۵ هزار متر مربع توسط هنرمندان قالیباف خراسان‌ جنوبی بافته شده است، گفت: ارزش ریالی این فرش‌های دستباف ۹۰ میلیارد تومان بوده است.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه این میزان فرش در سه ماهه سال جاری توسط ۵۰ هزار بافنده تولید شد، اظهارکرد: آمار فرش‌های تولیدی از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته است. کامیابی مسک بیان کرد: از جمله نقوش معروف فرش دستباف خراسان‌جنوبی می‌توان به خشتی، طرح نائین، نقوش ایلیاتی و تولیدات ریزه ماهی اشاره کرد.

وی یادآور شد: متأسفانه در خراسان جنوبی کمتر از ۶ درصد بافندگان فرش دستبافت تحت پوشش بیمه قرار دارند و بیش از ۹۴ درصد در انتظار بیمه بوده و همچنان با مشکلات نداشتن بیمه مطلوب دست و پنجه نرم می‌کنند که در این زمینه باید تدبیری اندیشید.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی ادامه‌داد: نمی‌توان گفت که تولید فرش دستباف مربوط به کدام یک از شهرهای خراسان‌جنوبی است. چرا که در بیشتر روستاهای استان از روستاهای در میان و بیرجند و قاین و خوسف و… دارقالی برپا است. وی عنوان کرد: هرچند مسائلی چون نبود بازار فروش مناسب جهانی به واسطه تحریم‌ها و مشکل برگشت ارز در حوزه تولید مانع ایجاد کرده است. ولی بافندگان خراسان‌جنوبی به امید آینده‌ای بهتر و روشن همچنان گره بر دار قالی می‌زنند و زیبایی خلق می‌کنند.

همچنین بخوانید : احیای فرش اعتماد قزوین در دستور کار مسئولان

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/7995

مطالب مرتبط

برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران

اعظم قهرمانی

برپایی نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلوفرش در قزوین از ششم تیر

اعظم قهرمانی

نقش برجسته یاشار ملفوظی رتبه برتر و شایسته تقدیر شد

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید