Image default
تولید و تجارت

آمار صادرات فرش دستباف ایرانی در سال 1358

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

صادرات فرش دستباف ایرانی در سال 1358 : در میان تولیدات صنایع دستی مهم ایران، فرش دستباف همواره جایگاه خاصی در بازارهای بین المللی داشته است و از بخش‌های مهم اقتصاد ایران بوده است. زیبایی، دوام، کیفیت، و البته اصالت، از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌های فرش‌های دستباف ایرانی هستند.

سال 58 شرایط اقتصادی و سیاسی ایران بسیار تحت تاثیر جریان‌های پس از انقلاب قرار داشت. میزان صادرات فرش البته در هر سال دچار تغییراتی می‌شود که دلایل متعددی می‌تواند در آن دخیل باشد. از جمله این دلایل می‌توان به میزان تقاضا و عرضه در بازارهای بین المللی، روابط با کشورهای مختلف، محدودیت‌های اقتصادی و … اشاره نمود. روند صعودی یا نزولی و میزان صادرات در سال‌های مختلف نیز البته می‌تواند جالب توجه باشد.

بر همین اساس قصد داریم تا نگاهی داشته باشیم به آمار صادرات فرش ایرانی در سال‌های مختلف. بر اساس ترتیبی که پیش برده‌ایم، در این مقاله قصد داریم تا میزان صادرات فرش ایرانی در سال 1358 را مرور کنیم. سال اول بعد از انقلاب جمهوری اسلامی که می‌تواند مورد توجه بیشتری قرار گیرد. لازم به ذکر است که این آمار بر اساس اطلاعات اعلامی از سوی مرکز ملی فرش ایران تهیه شده است. این مرکز همه ساله میزان صادرات فرش دستباف را بر اساس فروش به کشورهای مختلف اعلام می‌نماید.

صادرات فرش دستباف ایرانی در سال 1358

صادرات فرش دستباف ایرانی در سال 1358

همانطور که در جدول مشخص است نرخ صادرات در این سال نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است و این موضوع می‌تواند جالب توجه باشد. با توجه به افزایش 40 درصدی قیمت دلار در این سال نسبت به سال گذشته، که نرخ آن را به ۱۴۰ ریال رساند، میزان صادرات فرش دستباف در سال 1358 حدود دویست و دو میلیون دلار بوده است که نسبت به سال قبل چهار برابر افزایش داشته است. با توجه به شرایط سیاسی پس از انقلاب در سال 58، این میزان صادرات بسیار می‌تواند جالب توجه باشد. این بود آمار صادرات فرش در سال 1358 که همانطور که ملاحظه می‌فرمایید نسبت به سال 58 افزایش چشمگیری داشته است. همچنین برای دسترسی به آمار سال 1359 بخوانید : آمار صادرات فرش دستباف در سال 1359

منبع: مرکز ملی فرش ایران

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/5319

مطالب مرتبط

آیا صادرات فرش ایران به روزهای اوج خودش باز خواهد گشت؟

اعظم قهرمانی

آمار صادرات فرش دستباف ایرانی در سال 1363

شفیعی

آمار صادرات فرش دستباف ایرانی در سال 1353

شفیعی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید