Image default
اخبار و رویدادها

تندیس چهره جاودان فرش به غلامعلی ملول اهدا شد

زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

در چهل و سومین سال تاسیس موزه فرش ایران، تندیس چهره جاودان فرش سال ۱۳۹۹ این موزه به “مهندس غلامعلی ملول” اهدا شد. ایشان تاکنون ۲۸ تخته فرش نفیس خود را به موزه فرش ایران اهدا نموده‌اند. موزه فرش ایران از سال ۱۳۹۶، همزمان با چهلمین سال تاسیس خود بر آن شد تا هرسال همزمان با سالگرد تاسیس موزه فرش ایران، “تندیس جاویدان” را به یکی از چهره های جاودان فرش ایران اهدا نماید.

این اقدام فرهنگی، سه هدف را دنبال کند:
  • تحکیم منزلت و مهر تایید بر شایستگی چهره های فرهنگی-هنری. که به دلایل مختلف، تاثیری مثبت و در خور توجه در وجه یا وجوه مختلف هنر فرش ایران داشته‌اند.
  • ایجاد موجی جدید در میان متخصصان و علاقه‌مندان فرش ایران. با هدف اقدامات شایسته و بایسته‌ای که دارای اثرگذاری مثبت و جاودان برای فرش ایران باشد.
  • حضور متفاوت موزه فرش ایران در میان موزه‌ها، نهادها و مراکز مختلف داخلی و بین‌المللی مرتبط و ذیربط. منطبق با رسالت و اهداف فرهنگی-هنری این موزه.

تندیس چهره جاودان فرش

اعطای این تندیس در سطح بین‌المللی صورت می‌گیرد و گستره انتخاب، محدود به ایران نیست. تندیس جاودان، به بازماندگان درگذشتگانی که دارای تاثیری جاودان در هنر فرش ایران بوده‌اند نیز اعطا خواهد شد.

در سال‌های گذشته این تندیس به افراد مخنلفی اهدا شده است. دکتر سیروس پرهام، سیاوش آزادی، مهندس شیرین صور اسرافیل، مهندس علی حصوری، محمدعلی بابایی و دکتر سیدطاهر صباحی اعطا شده است. قرار است به زودی و با همکاری شرکت فرش ایران از دیوارنگاره چهره‌های جاودان موزه فرش ایران در محل موزه فرش رونمایی شود.

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/6223

مطالب مرتبط

فراخوان نخستین جایزه بین‌المللی عکاسی سی‌پرشیا منتشر شد

شفیعی

برگزاری سلسله جلسات علمی در نمایشگاه فرش دستباف

اعظم قهرمانی

موزه فرش شیروان افتتاح شد

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید