Image default
اخبار و رویدادها

۷۰ درصد تولید فرش مددجویان کمیته امداد به بازارهای جهانی صادر می‌شود

زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

به گزارش از کمیته امداد، مرتضی فیروزآبادی با گرامیداشت روز صنایع دستی و روز ملی فرش اظهار کرد: اکنون حدود ۵۰ هزار طرح اشتغال در حوزه قالی و گلیم بافی توسط مددجویان کمیته امداد در حال اجرا است.

وی افزود: مددجویان کمیته امداد سالانه بیش از ۱۵۰ هزار متر مربع قالی و گلیم تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال می‌کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به نقش‌آفرینی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در عرصه صادرات فرش کشور اشاره کرد و گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد تولیدات فرش مددجویان کمیته امداد توسط تجار معتبر ایرانی به کشورهای هدف صادر می‌شود.

فیروزآبادی با بیان اینکه تولیدات فرش مددجویان کمیته امداد موفق به ثبت نشان بین‌المللی «احسان»شده است. خاطرنشان کرد: تولید فرش مددجویان کمیته امداد با کیفیت بالا و برخوردار از هزار دست نقشه اختصاصی است. مورد استقبال خوبی در بازارهای جهانی قرار می‌گیرد.

به گفته وی، قیمت هر متر مربع قالی روستایی‌باف، عشایرباف و درشت‌باف مددجویان کمیته امدادسه تا پنج میلیون تومان در بازار است. که سقف درآمد ۱۵ میلیون تومانی را برای مددجویان به ارمغان می‌آورد.

منبع: ایرنا

سی‌پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/7821

مطالب مرتبط

حراج کریستیز میزبان شاهکارهای درخشان دوران طلایی هنر ایران

شفیعی

مهلت شرکت در جایزه کارآفرینی و بورس تحصیلی استاد غلامرضا ذوالانواری

شفیعی

بزرگ‌ ترین تابلوفرش جهان به سفارش دولت چین در ایران بافته شد

شفیعی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید