انواع فرشیوتیوبراهنمای خرید

فرش گرد و رموز نهفته در آن برای چیدمان

فرش گرد
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

فرش‌های دستباف، علاوه بر رنگ، بافت و احساسی که به خانه می آورند؛ نقش مهمی در ایجاد فضای منسجم دارند. با توجه به سلیقه‌تان، می‌توانید فرش‌هایی در شکل، طرح، رنگ و اندازه دلخواه خود، فراهم کنید. در مقایسه با یک فرش مستطیل یا مربع که سنتی‌تر و با فضاهای داخلی سازگارتر است، یک فرش گرد، حس و حال متفاوتی، دارد.

فرش‌های گرد، فرم خشک و هندسی اتاق‌ها را نرم‌تر کرده و به بزرگ و بازتر نشان دادن فضاهای کوچک کمک می‌کنند. همچنین شکل دایره‌ای‌شان، در مقایسه با دو شکل دیگر، از قدرت بیشتری برای ایجاد یک نقطه کانونی در مکان مود نظرتان برخوردار است. به ویژه اگر تک‌رنگ نبوده و دارای طرح و رنگ باشند. این بستگی به انتظار شما دارد! در غیر این صورت می‌توانید طرح و رنگ آن را به گونه‌ای انتخاب کنید که با بقیه قسمت‌های داخلی فضای‌تان بیشتر ترکیب شود. نکاتی وجود دارد که با دانستن آن‌ها انتخاب بهتری خواهید داشت:

فرش گرد

نکاتی پیش از خرید فرش

قبل از انتخاب فرش، توجه به اندازه و سبک مکانی که می‌خواهید فرش را در آن قرار دهید و حسی که می‌خواهید با کمک فرش، در فضا ایجاد کنید، ضروری است. سپس، نوبت به انتخاب جنس و رنگ مناسب و متناسب می‌رسد. برای مثال: اگر فرش را برای ورودی خانه بخواهید، مهم نیست که همه جای آن را پر کند، اما مسلما برای اتاق نشیمن، فرشی لازم دارید، که به اندازه کافی بزرگ باشد. جز این، حتما توجه کنید که مبلمان چطور روی فرش قرار خواهد گرفت. درباره جنس فرش ممکن است سرمایه شما برای خرید یک فرش ابریشم کافی نباشد، اما حتی اگر بودجه محدودی برای انتخاب نداشته باشید، بهتر است برای دوام بیشتر فرش‌هایتان، محل زندگی خود و محل قرارگیری فرش را در نظر یگیرید.

فرش گرد

در جاهای پر رفت و آمد، که در اصطلاح پاخور بیشتری دارند، از فرش‌های پشمی و پرزدارتر استفاده کنید و برای اتاق‌های لوکس‌تر از ابریشم. در انتخاب رنگ فرش، فارغ از اینکه چه شکلی داشته باشد، توجه به رنگ دکوراسیون مهم است. پیشنهاد همیشگی ما این است که ابتدا فرش دستباف را بخرید، بعد بقیه وسایل را. چون فرش دستباف، احتمالا ارزشمندترین چیزی است که در آن مکان خواهید داشت.

دستبافته‌ای که روح زندگی را به آنجا می‌آورد و ممکن است آن را به نسل بعدی‌تان یادگار دهید. در هر صورت، اینکه بخواهید قسمتی را متمایز کنید یا اجازه دهید فرش با بقیه فضاهای شما در پیوند باشد، ضرورت توجه به رنگ و سبک دکوراسیون فعلی، یا تدارک دیده شده شما، هنگام انتخاب را، نشان می‌دهد.

فرش گرد

فرش گرد برای چه مکانی مناسب تر است؟

گرچه سلیقه شما تعیین‌کننده است، تجربه نشان داده اگر فضای شما تنگ یا غیرمتعارف است، به ویژه وقتی چیدمان مدرن‌تری می‌خواهید، فرش‌های گرد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

فرش گرد، کجا جلوه بیشتری دارد؟

پاسخ به این سوال، به شکل و چیدمان فضایی که قصد فرش کردنش را دارید، وابسته است. به طور کلی، قرار دادن فرش گرد در مرکز، به ویژه در ورودی‌ها، جلوه خوبی دارد. مخصوصا اگر آن را زیر چلچراغ یا لوستر قرار دهید. اگر میزی گرد یا حتی مربع روی آن باشد، باز هم جلوه زیبایی دارد. اما این یک قانون نیست!

ممکن است آن را در گوشه‌ای پهن کنید و فضای دنج و دلپذیری بسازید. یا در سمتی از اتاق، کنار تخت خواب یا زیر یک پنجره قرار دهید. حتی اتاق کودکتان را با فرم دایره‌ای‌اش پرنشاط‌تر کنید. یا ممکن است در مرکز اتاق نشیمن پهن کنید، آشپرخانه را با آن دلپذیرتر کنید، و یا به کمک آن و در کنار چند فرش دیگر، بخشی از فضای یک اتاق را متمایز کنید. شاید حتی بتوانید یک فرش گرد را در اتاق غذاخوری‌تان که دور هم می‌نشینید، پهن کنید.

فرش گرد

نکات کلیدی چیدمان فرش گرد:

اندازه فرش را متناسب بگیرید: فرش را در اندازه‌ای متناسب با اتاق و مبلمان بخرید. اندازه فرش باید به گونه‌ای باشد که وقتی مبلمان روی آن قرار می‌گیرد، دست کم، لبه‌های فرش، مشخص باشد. مطمئن شوید وقتی صندلی خود را برای نشستن، عقب می‌برید، بیرون از فرش نیفتد. بهتر است فرش تا اندازه‌ای بزرگ باشد که مقداری از کف دیده شود.

برای چیدمان به کل فضا توجه کنید: فرش را در چیدمان کلی فضایتان ببینید، نه جدای از آن. در تناسب، تعادل، تقارن و هماهنگی همه چیز در کنار هم، زیبایی فرش هم آشکار می‌شود. در این صورت جلوه‌ای خوش‌آیند خواهید داشت.

نقطه کانونی را در نظر بگیرید: فرش گرد را جایی پهن کنید که می‌خواهید مرکز توجه باشد. برای مثال زیر مبلمان یا پایین تابلویی که می‌خواهید بیشتر به چشم بیاید، بیندازید.

فضا را جادارتر کنید: در فضای کوچک از فرش گرد استفاده کنید تا فضا را بازتر و اتاق‌ها را بزرگ‌تر نشان دهید.

فرش گرد

فضاهای مجزا بسازید: اگر می‌خواهید سالن یا اتاق جاداری را تقسیم کنید، از فرش گرد بهره ببرید.

به فضاها نرمی و لطافت ببخشید: نقش فرش‌های گرد را، در تلطیف فضاهای خشک و هندسی دست کم نگیرید. با فرش گرد، اتاق کودکتان را لطیف‌تر و فضاهایتان از جمله اتاق نشیمن را صمیمانه و دلپذیرتر جلوه دهید.

کف‌پوش‌ها را به چشم بیاورید: هر جا که می‌خواهید کف‌پوش‌های چوبی زیبای‌تان را به رخ بکشید، از فرش‌های گرد استفاده کنید.

گوشه‌ای دنج بسازید: کافی‌ست یک فرش گرد را در سمتی از اتاق، به تنهایی، زیر صندلی یا میز مورد علاقه‌تان قرار دهید.

از انرژی زمین بهره ببرید: با پهن کردن فرشی گرد، فضایی صمیمی و راحت برای نشستن روی زمین، بازی کردن با بچه‌ها و گپ زدن با خانواده ایجاد کنید. کافی‌ست آن را هر جا که حس بهتری به شما می‌دهد، اتاق بچه‌ها، روی تراس، نشیمن، یا در گوشه دنج‌تان پهن کنید.

منحنی‌ها را رها نکنید: فرش گرد را کنار راه پله‌های پیچ در پیچ، زیر لوستر گرد و کنار درها و مبلمان منحنی، پهن کنید. این کار به تقویت فرم‌هایی که می‌بینید کمک می‌کند.

همچنین بخوانید: راهنمای سریع شما برای اولین خرید فرش دستباف

سی پرشیا مگ

کلیک کنید: برای انتخاب فرش گرد و دربافت مشاوره از سی پرشیا اینجا کلیک کنید.

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/7538

مطالب مرتبط

پنج کاربرد فرش های دستباف بر روی دیوار خانه و محل کار

شفیعی

فرش نهاوند طرح و رنگی از دل طبیعت

اعظم قهرمانی

انواع فرش از نظر جنس الیاف پرز و چله

شفیعی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید