Image default
اخبار و رویدادها

دبیرخانه دائمی فرش در اتاق تبریز تشکیل می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

دبیرخانه دائمی فرش با طی مراحل اداری و کسب مجوزهای لازم و با هدف یکپارچه‌سازی فعالیت تشکل‌های این حوزه و جلوگیری از هرگونه موازی‌کاری در اتاق بازرگانی تبریز راه اندازی می‌شود.

نایب رییس این اتاق روز سه شنبه در جلسه کمیته فرش استان که با حضور مسئولان دولتی و فعالان بخش خصوصی و با موضوع حفظ و ارتقای عنوان جهانی فرش تبریز، برگزار شد. گفت: هنر صنعت فرش یکی از صنایع فعال در استان بوده که همواره جایگاه خاصی در بین مردم و فعالان اقتصادی استان داشته است. هر چند تاکنون نتوانسته به جایگاه درخور شان خود برسد.

عباس کمالی همچنین با اشاره به همکاری و حمایت اتاق تبریز از صنعت فرش، گفت: اتاق همواره و در مراحل مختلف سعی در حمایت از فعالان صنعت فرش داشته و پس از این نیز این حمایت‌ها ادامه خواهد داشت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه اتاق تبریز، قرارگاه اقتصادی و پرچمدار بخش اقتصاد استان است. گفت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی استان باید از اتاق تبریز شروع و تداوم یافته و دستگاه‌های اجرایی تنها نقش پشتیبان را داشته باشند.

صابر پرنیان با تاکید بر لزوم تشکیل دبیرخانه دائمی فرش در اتاق تبریز گفت: تمامی ارگان‌‌های مربوطه باید وظایف خود در خصوص حوزه فرش را به درستی انجام دهند اما هم افزایی و هماهنگی این جریان بزرگ اقتصادی باید در اتاق تبریز شکل گیرد.

وی ادامه داد: اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم میدان و یا خیابانی را در سطح شهر تبریز به نام فرش نام‌گذاری کنیم، مایه تاسف است. این امر باید هر چه سریعتر و با همکاری شورای شهر و شهرداری به وقوع بپیوندد.

پرنیان با بیان اینکه بهترین میدان تبریز باید به نام فرش نام‌گذاری شود. گفت: از سوی دیگر باید شاهد نصب و ایجاد نمادهای مختلف فرش در سطح شهر تبریز باشیم.

رییس سازمان صمت آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت جام جهانی فوتبال برای معرفی توانمندی‌های صنعتی تبریز به خصوص فرش این شهر گفت: در این خصوص باید هم فکری‌های لازم صورت گرفته و شاهد حرکتی بدیع باشیم.

پرنیان با بیان این که فرش یک هویت فرهنگی و اقتصادی است، افزود: یک تیم مستندساز کاملا حرفه‌ای به مدت ۷ روز برای ساخت مستند فرش در استان مستقر بود که این اثر در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رونمایی خواهد شد.

وی افزود: اتاق بازرگانی، بزرگترین و قدرتمندترین پارلمان بخش خصوصی کشور است. بنابراین باید از ظرفیت‌های اتاق در حوزه فرش استفاده کنیم.

همچنین بخوانید : بافت سالانه سه هزار و پانصد متر مربع فرش دستباف در ایلام

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/8137

مطالب مرتبط

اولین جشنواره نوروزی فرش ملی ازندریان برگزار شد

اعظم قهرمانی

کاهش ۱۰ هزار نفری پوشش بیمه‌ای فرش‌بافان در اردبیل

اعظم قهرمانی

درخشش فرش خراسان‌ شمالی در جشنواره قالی فاخر ایران

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید