Image default
اخبار و رویدادها

تکمیل موزه فرش تبریز تا دو سال آینده

زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

آذربایجان شرقی سرپرست اداره‌کل موزه‌های کشور از تکمیل موزه فرش تبریز تا سال ۱۴۰۳ خبر داد.

مرتضی ادیب زاده از موزه آذربایجان و هنر مکتب تبریز بازدید کرد و از تامین اعتبار تکمیل پروژه موزه فرش تبریز خبر داد. و گفت: با توجه به این‌که فرش یکی از شناسنامه‌ها و هویت اصیل تاریخی تبریز و منطقه آذربایجان است. لذا راه‌اندازی موزه فرش تبریز یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دستور کار این وزارت محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای تکمیل این پروژه اعتبار لازم از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ این وزارت تامین خواهد شد. تا طی دو سال آینده شاهد راه‌اندازی این موزه ارزشمند با همکاری همه‌ جانبه دستگاه‌های اجرایی، بازار فرش تبریز و تهران، خیرین و مجموعه‌داران باشیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌ که اعتبار لازم برای تکمیل موزه منطقه‌ای تبریز نیز از محل اعتبارات ریاست جمهوری تامین خواهد شد، ادامه داد: به دنبال سفر اخیر ریاست محترم جمهور به آذربایجان شرقی، تامین اعتبار لازم برای تکمیل موزه منطقه‌ای تبریز از محل اعتبارات ریاست جمهوری در دستورکار قرار گرفت. که پس تکمیل پروژه، اقدامات تجهیز این موزه توسط وزارت میراث‌فرهنگی انجام شود.

به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی، ادیب‌ زاده اظهار کرد: در ارتباط با تملک دو پلاک پیرامون موزه هنر مکتب تبریز نیز بررسی‌ها و اقدامات لازم در وزارت در دستورکار قرار خواهد گرفت. تا در اسرع وقت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی استان بتواند اقدامات تملک را در اسرع وقت انجام دهد.

منبع: ایسنا

همچنین بخوانید : نمایشگاه فرش دستباف اردبیل گشایش یافت

سی پرشیا مگ

 

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/7907

مطالب مرتبط

اهدای تابلو فرش قشقایی فیروزآباد‌ به موزه جام جهانی۲۰۲۲

اعظم قهرمانی

بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف

اعظم قهرمانی

بررسی موانع صادرات فرش دستباف ایرانی

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید