Image default
اخبار و رویدادها

تولید سالانه 290 هزار متر مربع فرش دستباف در آذربایجان غربی

زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر بیش از 72 هزار نفر در استان مشغول به فعالیت در حوزه فرش دستباف هستند. سالانه 290 هزار مترمربع فرش دستباف در طرح‌ها و نقشه‌های مختلف تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌کنند.

جواد وقاری افزود: در راستای حمایت از بافندگان و فعالان فرش دستباف درآذربایجان غربی علاوه بر پرداخت تسهیلات کم بهره در زمینه زار و 20 نفر هم تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزی روستایی قرار دارند. بیمه بافندگان اقدامات خوبی صورت گرفته است و در حال حاضر 12 هزار و 677 نفر از قالیبافان استان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی و 9 هزار و 20 نفر هم تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزی روستایی قرار دارند.

وقاری گفت: در حال حاضر صادرات فرش دستباف استان از سایر استان‌ها انجام می‌شود. مشکلات صادرات فرش دستباف استان ناشی از نبود رایزن تخصصی در کشورهای هدف به خصوص کشورهای همسایه و نبود پروازهای مستقیم خارجی از فرودگاه‌های استان است.

وی، به پرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی بخصوص فرش دستباف در استان اشاره کرد و افزود: برای مشاغل مستقل 40 تا 60 میلیون تومان و برای مشاغل پشتیبان که برای پنج نفر زمینه اشتغال را فراهم کنند تا سقف 500 میلیون تومان تسهیلات بانکی با سود چهار درصدی درحال پرداخت است.

رئیس اداره فرش صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی اضافه کرد: متولیان مشاغل خانگی و قالیبافان می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام و از این تسهیلات استفاده کنند.

همچنین بخوانید : بافندگان فرش دوروی خراسان‌شمالی از حمایت‌های بین‌المللی بهره‌مند می‌شوند

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/8292

مطالب مرتبط

نمایشگاه فرش دستباف ایرانی در مجموعه نیاوران

اعظم قهرمانی

بزرگ‌ ترین تابلوفرش جهان به سفارش دولت چین در ایران بافته شد

شفیعی

نمایشگاه قالی ایرانی، راوی فرهنگ و هنر پارسی در سوئیس

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید