Image default
اخبار و رویدادها

برگزاری نمایشگاه ملی فرش در تبریز

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
استاندار آذربایجان شرقی خواستار برگزاری نمایشگاه ملی فرش در تبریز شد و گفت:

برای چهارمین سال متوالی، تبریز به عنوان پایتخت جهانی فرش دستبافت انتخاب شده است. بر این اساس انتظار داریم نمایشگاه ملی فرش به میزبانی این شهر برگزار شود.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار رئیس مرکز ملی فرش ایران، به سابقه درخشان و دیرین تبریز در هنرصنعت فرش اشاره کرد. وی همچنین گفت: سامان‌دهی ساختاری در حوزه تولید، بازاریابی، فروش و صادرات، یکی از ضروری ترین نیازهای این حوزه است.

وی با بیان این‌که باید بتوانیم هنر و کالاهای تولیدی خود را به جهانیان عرضه کرده و بشناسانیم ۔ افزود: تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش نیز باید علاوه بر تلاش برای تکمیل زنجیره ارزش فرش، متناسب با ذائقه کشورهای مختلف اقدام به صادرات فرش کنند.

فرش در تبریز

وی اظهار کرد: تبریز برای چهارمین سال متوالی به عنوان پایتخت جهانی فرش دستباف انتخاب شده است. و همچنین شهر سردرود نیز به عنوان پایتخت جهانی تابلوفرش انتخاب شده است.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: یک مرکز تخصصی باید برای ارائه گواهی‌های ارزش و اصالت به فرش باید ایجاد شود که با توجه به وجود دانشگاه هنر در تبریز، آمادگی خود را برای راه اندازی این مرکز در دانشگاه هنر اعلام می‌کنیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران نیز در این جلسه با اشاره به ارزش و اهمیت فرش دستباف تبریز گفت: فرش این شهر، متعلق به کل ایران است و خلاقیت بسیار خوبی در بافندگان و تولیدکنندگان این استان برای ترویج؛ آموزش و توسعه زنجیره ارزش فرش وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، فرحناز رافع همچنین با اشاره به تصمیم مسئولان کشور برای قطع وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی بیان کرد: فرش دستباف با توجه به ارزش افزوده بسیار خوبی که دارد می تواند جایگزین مناسبی برای اقتصاد نفتی و توسعه صادرات غیرنفتی باشد.

منبع : سایت اطلاع رسانی فرش ایران – کارپتور

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/4880

مطالب مرتبط

فراخوان نخستین جایزه بین‌المللی عکاسی سی‌پرشیا منتشر شد

شفیعی

برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران

اعظم قهرمانی

قالیچه جام‌جهانی قطر رونمایی شد

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید