Image default
اخبار و رویدادها

اهدای تابلو فرش قشقایی فیروزآباد‌ به موزه جام جهانی۲۰۲۲

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

محمدمهدی فروردین، نماینده مردم فیروزآباد و قیروکارزین در مجلس طی گفت‌و‌گویی با اشاره به قطعه فرش اهدایی هنرمند فیروزآبادی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: در این مسابقات، هوش و ذکاوت هنرمند فیروزآبادی، در کنار دیگر شاهکارهای هنری به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان فیروزآبادی افزود: ارسال فرش دستباف قشقایی فیروزآباد در کنار دیگر هنرهای روز دنیا در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، گامی موثر در جهت معرفی داشته‌های این منطقه در سطح جهانی است.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند ادامه داد: این تابلو‌ فرش پس از مطرح شدن و رونمایی در کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، بازی با لبنان و سپردن به رئیس فدراسیون فوتبال، همچنین در پی آن انتقال به قطر در روز قرعه کشی و تحویل آن به رئیس فدراسیون کشور قطر، مراحلی بود که دنبال شده و در موزه جام جهانی استفاده خواهد شد.

تابلو فرش قشقایی

 

مشخصات تابلو فرش

فرح قربانی در اشاره به مشخصه‌های این تابلو فرش قشقایی اظهار داشت: این تابلوفرش در ابعاد ۶۵ در ۷۸ سانتیمتر در ۲۴ رنگ، ۱۹ رنگ مرینوس و ۵ رنگ ابریشم طراحی و بافته شده است.

تعداد رج این تابلو فرش ۴۰۷ که در مجموع ۱۷۵ هزار گره و در هر رج ۴۳۰ گره خورده است. مواد اولیه این تابلو در مدت ۷۰ روز تولید و شماره گذاری و در مدت ۳ ماه بافته شده است.

همچنین این تابلو فرش با نماد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بیانگر هنر اصیل ایرانی است. ۹ فروردین ماه پیش از بازی ایران و لبنان در ورزشگاه امام رضا(ع) رونمایی و به فدراسیون فوتبال ارائه شد.

شهرستان فیروزآباد دارای ۱۰ هزار هنرمند بافنده در بخش دستبافته های داری است. فرح قربانی، هنرمند این تابلو فرش قشقایی با ۱۰ سال تجربه به صورت حرفه ای در این زمینه کار می‌کند.

گفتنی است شهرستان فیروزآباد به عنوان شهر ملی دستبافت‌های داری معرفی شده است. همچنین در سال‌های پیش چندین نشان ملی و جهانی در این زمینه کسب نموده است.

منبع:فارس

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/7166

مطالب مرتبط

کاهش 35 درصدی تولید فرش دستباف مهاباد

اعظم قهرمانی

هفتمین حراج ملی

اعظم قهرمانی

بزرگ‌ ترین تابلوفرش جهان به سفارش دولت چین در ایران بافته شد

شفیعی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید