Image default
اخبار و رویدادها

تاثیر واردات ابریشم چینی بر کاهش کیفیت فرش ایران

زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

استاندار گیلان، ابریشم چینی وارداتی را نامرغوب دانست که بر کیفیت بافت فرش ابریشمی داخلی تاثیر می‌گذارد و عنوان کرد: برای رقابت پذیری فرش ابریشمی کشور در دنیا نیاز است توتستان‌ها را گسترش دهیم و نوغانداری را رونق ببخشیم. اسدالله عباسی در نشست مدیران گیلان با نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، با تاکید بر لزوم حفاظت از تالاب انزلی، گفت: برای نجات تالاب انزلی باید فاضلاب‌هایی که به این اکوسیستم وارد می‌شود را ساماندهی کنیم.

استاندار گیلان تصریح کرد: در حال حاضر از حداکثر ظرفیت‌ها استفاده نمی‌کنیم و این امر موجب می‌شود که قیمت این محصولات مرتب افزایش پیدا کند. وی تاکید کرد: در بخش وارادت نخ ابریشمی از چین باید توجه داشته باشیم و باید در داخل ابریشم خوب تولید کنیم تا نیازی به واردات نداشته باشیم.

عباسی ابریشم چینی وارداتی را نامرغوب دانست که بر کیفیت بافت فرش ابریشمی داخلی تاثیر می‌گذارد و عنوان کرد: برای رقابت پذیری فرش ابریشمی کشور در دنیا نیاز است توتستان‌ها را گسترش دهیم و نوغانداری را رونق ببخشیم. استاندار گیلان خاطرنشان کرد: طرح‌های نادرست آسیب جبران ناپذیر به بخش تولید می‌زند و باید در ارائه طرح‌ها و برنامه‌ها دقت کنیم.

همچنین بخوانید : پایان حراج ملی ایران با فروش بیش از چهل و دو میلیارد تومان

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/8023

مطالب مرتبط

۸۸۸ نفر در استان همدان مهارت قالی بافی را فرا گرفتند

اعظم قهرمانی

به بهانه روز جهانی استاندارد؛ استانداردهای فرش دستباف که از آن‌ها بی‌خبریم!

اعظم قهرمانی

بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید