Image default
اخبار و رویدادها

هفته فرش استانبول در ماه اکتبر برگزار می شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
هفته فرش استانبول از ۲۱ تا ۲۳ ماه اکتبر به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

به گزارش سی‌پرشیامگ به نقل از دبیرخانه هفته فرش استانبول ؛ نمایشگاه فرش استانبول، نمایشگاهی تخصصی است که با هدف عرضه و شناساندن فرش از سال ۲۰۱۶ هر ساله در ماه اکتبر در استانبول برگزار می‌شود. انواع مختلف فرش مناطق مختلف ترکیه در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف در این نمایشگاه به نمایش در می‌آید.

در این نمایشگاه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان، تجار، صادرکنندگان و نهادهای مختلف گردهم می‌آیند. در مدت برگزارى هفته فرش استانبول همه روزه کارگاه‌هاى آموزشى براى بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان برگزار مى‌شود. در این کارگاه‌ها مباحثى همچون شناخت فرش مناطق مختلف ترکیه ارائه می‌شود.
بر پایه این گزارش، هفته فرش استانبول که به عنوان بخش مهمی از تقویم جهانی فرش شناخته می‌شود به دلیل شیوع کرونا و برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ به صورت آنلاین برگزار می‌شود. برگزارکنندگان، انجمن صادرکنندگان فرش استانبول با ارائه کنفرانس به‌عنوان یک رویداد مجازی با همکاری مجلات کاور و هالی تعهد خود را نسبت به این رویداد نشان می‌دهند.

هفته فرش استانبول:

از ۲۱ تا ۲۳ ماه اکتبر شرکت‌کنندگان می‌توانند در یک نمایشگاه مجازی شرکت کنند تا فرش‌های خود را در سطح جهانی ارائه دهند. همچنین جلسات آنلاینی برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است. شش سخنرانی به صورت دو زبانه ترکی و انگلیسی در زمینه طراحی و پژوهش فرش به صورت آنلاین ارائه می‌شود. و جلسات پرسش و پاسخ نیز در ادامه برگزار خواهد شد.

همچنین دو نمایشگاه مجازی نیز برگزار می‌شود. در یکی از آن‌ها فرش‌های تاریخی ترکی از مجموعه آرکاس و دیگری به فرش‌های قفقاز اختصاص دارد. که هم اکنون در «موزه هنر‌های اسلامی و ترکی» به نمایش درآمده است. و اخیرا با همکاری موزه ملی فرش آذربایجان در باکو بازسازی شده است. این رویداد به گونه‌ای طراحی شده است که شباهت زیادی به دوره‌های پیشین داشته باشد. این نمایشگاه محصولات، مهارت‌ها و دانش یکی از مراکز سنتی بافندگان جهان را از راه دور به نمایش بگذارد.

از بخش‌های مهم این هفته مسابقه ملی طراحی فرش است که امسال چهاردهمین دوره این مسابقه همراه با هفته فرش استانبول برگزار می‌شود.

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/5581

مطالب مرتبط

سقف متراژ صادرات فرش همراه مسافر اعلام شد

اعظم قهرمانی

“قالی ایرانی” مهمان ویژه جام جهانی قطر ۲۰۲۲

اعظم قهرمانی

نبود نقوش منحصر به‌فرد بزرگترین مشکل صنعت فرش دستباف در اردبیل

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید