Image default
اخبار و رویدادها

افت رتبه جهانی ایران در حوزه فرش دستباف

زیر یک دقیقه زمان برای مطالعه

کارشناس حوزه فرش دستباف گفت: در شرایط فعلی رتبه ایران در بحث تولید فرش افت داشته است که نیاز است در این خصوص تلاش زیادی داشته باشیم.

پیمان پدرنژاد با بیان اینکه فرش دستباف یکی از کالاهایی است که با نام ایران عجین شده است. گفت: فرشبافی در ایران قدمت چندین هزار ساله دارد و ما در دوره های مختلف فرش‌های نفیسی را روانه بازار کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: البته در شرایط فعلی رتبه ایران در بحث تولید فرش افت داشته است که نیاز است در این خصوص تلاش زیادی داشته باشیم.

کارشناس رسمی دادگستری با بیان اینکه یکی از عوامل مهم در افت رتبه فرش ایرانی در دنیا تحریم است گفت: بسیاری از فرش بافان معتقدند که فرش ایرانی با صادرات شناخته می‌شود. متاسفانه با تحریم‌های صورت گرفته فرش تولیدی ما دیگر صادر نمی‌شود.

پدرنژاد تصریح کرد: ما تولید فرش داریم ولی متاسفانه نمی‌توانیم این تولیدات را به کشورهای دنیا صادر کنیم.

وی افزود: فرش ورای صنعت یک هنر است. فرش در واقع دلبافته‌های فرهنگ ایرانی است که نیاز است برای اعتلای جایگاه ایران در حوزه اهتمام جدی داشته باشم.

پدرنژاد اظهار کرد: ما از مسئولان انتظار داریم تا در بحث صادرات تلاش جدی داشته باشند تا بافندگان و تولیدکنندگان نیز دلگرم شوند.

همچنین بخوانید : حضور گلیم دستباف بزرگ پارچه ایرانی در جام جهانی فوتبال قطر

سی پرشیا مگ

آدرس کوتاه: https://www.cpersia.com/mag/fa/8048

مطالب مرتبط

بافت سالانه سه هزار و پانصد متر مربع فرش دستباف در ایلام

اعظم قهرمانی

حضور گلیم دستباف بزرگ پارچه ایرانی در جام جهانی فوتبال قطر

اعظم قهرمانی

نبود نقوش منحصر به‌فرد بزرگترین مشکل صنعت فرش دستباف در اردبیل

اعظم قهرمانی

ارسال نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تایید بیشتر بخوانید