Ok

معرفی کوتاه از فرش هریس

هریس، شهری در دامنه کوه سبلان و در شمال شرق تبریز است که فرش‌های با کیفیک و بادوام آن دارای شهرت جهانی است. دوام بالای این فرش‌ها، به اندازه‌ای است که در صورت استفاده صحیح چند نسل می توانند از آنها استفاده کنند. امروزه فرش‌های آنتیک هریس که در گذشته‌های دور از ایران صادر شده‌اند، در بسیاری از کاخ‌ها و خانه‌های اعیانی اروپایی و آمریکایی موجود هستند و همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی معتقدند که یکی از دلایل دوام فرش‌های منطقه هریس، وجود معادن مس در کنار کوه سبلان است. به گونه‌ای که وجود مس در منابع آب اطراف هریس و نوشیدن این آب توسط گوسفندان، سبب تولید پشم محکم و با کیفیتی می‌شود که با پشم تولیدی در سایر مناطق ایران دارای تفاوت چشمگیر است. اگر چه در سال‌های اخیر نقشه‌ها و رنگ‌های گوناگونی در این منطقه بافته شده است ولی به طور سنتی، نقش‌های هندسی درشت، رنگ قرمز خاص هریس و ترنج بزرگ در وسط فرش از مشخصه های فرش‌های کلاسیک این منطقه است که همچنان مورد پسند بسیاری از دکوراتورها در سراسر جهان می‌باشد.

پرز به نسبت بلندی که در فرش‌های هریس وجود دارد، سبب ایجاد احساسی خوشایند در راه رفتن و یا نشستن بر روی این فرش‌ها ایجاد می‌نماید که این موضوع در کنار دوام بالای فرش‌های این منطقه، سبب می‌گردد که هریس گزینه‌ای ایده آل برای اتاق نشیمن یا مکان‌های پر رفت و آمد منزل شما باشد.

فرش‌های هریس تولید شده با پشم دستریس و رنگرزی گیاهی، دارای حال و هوایی طبیعی و منحصر به فرد هستند که هر بیننده ای را به تحسین برمی‌انگیزد و خانه را گرم و رویایی می سازد.

برای مشاهده فرش‌های هریس روی این لینک کلیک کنید.


visualizzato recentemente

Nessun prodotto
confrontare 0